Međunarodni dan matematike - Dan broja Pi je obeležen u našoj Školi. Uključen je veći broj učenika. Vođeni svojim kreativnim idejama, stečenim znanjem i veštinama, oblikovali su cifre, krugove, matematičke formule i konstante od pekarskih proizvoda i povrtarsko-ratarskih kultura. Izložbu radova na temu "Broj Pi iz našeg ugla" upotpunili su plakati, crteži, recitovanje cifara ovog broja i zanimljiva prezentacija. Događaj su osmislili i vodili učenici sa svojim profesorima: Tijana Božanić, Tijana Skokić, Katarina Đurđev, Ivanka Mihajlov i Zorica Hinić. Obeležavanju Dana matematike su zajedno prisustvovali profesori i učenici. Svi su se na kraju zasladili divnim pekarskim proizvodima koje su umesile vredne ruke naših pekara.
0102-1003 odobr i ostv prih i rash u 2021
0502-4001 odobr i ostv prih i rash u 2021
2004-0001 odobr i ostv prih i rash u 2021
odobreni i ostvareni prihodi i rashodi u tek god
izvestaj o radu skole 2021-22.
pravilnik o sistematizaciji 2022-23
evidencija o licu zastita podataka
pravilnik o zastiti podataka o licnosti
Na praktičnoj nastavi je odeljenje III-4 pekari radilo vučeno testo sa profesoricom Radmilom Kljajić - Cimešom. Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama.
Ugledni saradnički čas profesora Tijane Skokić i Zorice Hinić održan je u odeljenju II-1 obrazovni profil - poljoprivredni tehničar. Na času su bili prisutni pedagog škole Jasna Kosanović, kao i kolege Arsen Mijatović i Stojan Jandrić. Obrađene su teme - Primena i sadnja jednogodišnjih cvetnih vrsta i zapremina tela i procentni račun - primena. Učenici su na konkretnom radnom zadatku u okviru grupnog rada mogli da primene naučeno gradivo iz cvećarstva i matematike. U zavisnosti od zadatih uslova sredine, kao i mesta žardinjere izabrali su odgovarajuće cvetne vrste, izračunalii su broj rasada izabranog cveća, količinu zemljišnog supstrata potrebnog za sadnju, kao i količinu tečnog đubriva za prihranu odgovarajuće koncentracije.
Kako je sve to izgledalo pogledajte na sledećim fotografijama.
U našoj školi je 23.10.2020. održana mala radna akcija. Na inicijativu direktora Jove Ćate radilo se na saniranju udarnih rupa betonom i popunjavanju rupa kod parkirališta tucanikom. Sem direktora Škole u akciji su učestvovali profesori Dušan Uzelac, Nebojša Poplašen i Arsen Mijatović kao i domar Branko Dojić. Akciju je svojim fotografijama zabeležio profesor Budimir Jeftić snimajući čak i sa dronom. Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama.
Reči i muziku je uradio profesor Dušan Uzelac, a u izvođenju mu pomažu profesori Tatjana Njegomir, prateći vokal, Nebojša Poplašen, gitara i Slobodan Lazić, udaraljke, džembe.
Klikom na link možete poslušati pesmu.
Škola, danas ima oko 400 učenika u 19 odeljenja, koji se obrazuju za zanimanja: poljoprivredni tehničar, prehrambeni tehničar, veterinarski tehničar, tehničar hortikulture, tehničar za biotehnologiju, pekar, cvećar – vrtlar, rukovalac – mehaničar poljoprivredne tehnike (RMPT). Ove učenike obrazuju motivisani profesori, stručni za svoje predmete. U školi pored obrazovnog rada, velika pažnja se posvećuje i vaspitnom radu.
Nastava se odvija u 12 učionica, 10 kabineta, 2 labaratorije, 5 radionica, veterinarskoj ambulanti, biblioteci, pomoćnim prostorijama (plastenici, staklenik, poligoni za obuku...). Kabineti su opremljeni savremenim nastavnim sredstvima i pružaju velike mogućnosti za kvalitetnu nastavu. Nastava se izvodi kroz obavezne i izborne predmete i pruža mogućnost da se učenik opredeli za nastavak školovanja ili za zaposlenje nakon završetka srednje škole. Povećan je broj časova praktične nastave i vežbi iz stručnih predmeta čime se obezbeđuje potpuna osposobljenost za proces rada.
Prehrambena struka teorijsku i praktičnu nastavu realizuje u kabinetima škole, a deo praktične nastave u preduzećima. Pored obavezne nastave, u školi se sprovode i vannastavne aktivnosti u obliku dodatne nastave i rada u sekcijama. U okviru vannastavnih aktivnosti učenici i profesori rade i na uređenju školskog dvorišta i svog radnog prostora.
Poseban značaj daje se ekološkoj komponenti savremene poljoprivredne proizvodnje, gde se savlađivanjem više tehnoloških celina realizuju ciljevi zaštite životne i radne sredine. U školskom dvorištu stvaraju se uslovi za prijatan rad i boravak. Sagrađena je letnja učionica – radionica na otvorenom prostoru gde učenici i profesori na tradicionalan način pripremaju različite prehrambene proizvode.
U delu dvorišta namenjenom za odmor napravljena je eko-bara, a oko nje prostor je uređen u etno stilu. Ovaj prostor predstavlja jedan deo istorije poljoprivredne proizvodnje na ovim prostorima. Izgrađen je improvizovani đeram, a restaurirana su stara kola i oruđa za obradu zemljišta